پیام دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت سالروز تاسیس سازمان فناوری اطلاعات ایران

ImageHandler

دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ضمن تبریک این روز به همه مدیران و کارکنان این سازمان، رسالت سازمان فناوری اطلاعات را زمینه ساز توسعه پایدار در کشور، توسعه عدالت اجتماعی و بهره مندی همه آحاد جامعه از خدمات الکترونیکی دانست

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، در متن پیام وزیر ارتباطات آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
از آغاز ورود ارتباطات به کشور تا کنون شاهد تحولات عظیمی در این حوزه بوده ایم که به واسطه تغییر تکنولو‍ژی محقق شده و در این میان دو دوره تغییر از “سیستم های آنالوگ به دیجیتال” و تغییر از “سیستم های دیجیتال به سیستم های بر بستر IP” مهمترین آن ها را تشکیل می دهند.
این تغییرات موجب نفوذ روز افزون فناوری در تمامی لایه های زندگی روزمره مردم شده و تحولات شگرفی در ارائه خدمات به مخاطبان محقق کرده تا جایی که از این حوزه به عنوان یک عامل اساسی و تعیین‌کننده برای جوامع بشری یاد می شود.
“گسترش سریع خدمات الکترونیکی و برنامه‌های کاربردی”، “به‌کارگیری شبکه‌های باندپهن”، “افزایش چشم‌گیر جریان اطلاعات” و “تقاضای روزافزون مصرف‌کنندگان برای دسترسی دائمی و فوری در هر زمان و مکان به خدمات حوزه ICT” تنها بخشی از اثرات دوره سیستم های مبتنی بر بستر IP محسوب می شود.
بدون شک توسعه اقتصادی،‌سیاسی،‌اجتماعی و فرهنگی جامعه نظیر شکوفایی کسب و کار،‌ایجاد اشتغال و توسعه عدالت اجتماعی بدون استفاده از فناوری اطلاعات و بسترهای فراهم شده در این حوزه میسر نیست و امروزه،‌ فناوری اطلاعات عرصه مشارکت همه آحاد کشور به خصوص زنان و جوانان را فراهم کرده که این مشارکت، ضمن رفع نابرابری ها وشکاف ها، زمینه بروز نوآوری ها و استعداد های ناب ایرانی را که بستر حرکت از اقتصاد سنتی به اقتصاد مبتنی بر دانایی می باشد، ‌ایجاد کرده است.
بر همین اساس،‌ از حدود ۲۰ سال پیش فعالیت هایی تحت عنوان گروه دیتا در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل شده که بعد از یک دهه و با توجه به افزایش وابستگی به بهره گیری از حوزه ICT، این مجموعه فعالیت ها در قالب سازمانی با ماموریت های حاکمیتی، گسترده و حیاتی مبدل شد.
از آن زمان تاکنون، اگرچه اقدام های گسترده ای در کشور برای توسعه فناوری اطلاعات صورت گرفته اما طی یک سال گذشته از شروع فعالیت های دولت یازدهم، گام های بزرگی در این جهت برداشته شده است.
اهم مأموریت های تعریف شده در دولت تدبیر امید در حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات به نوعی در حوزه فناوری اطلاعات وتوسعه خدمات و محتوا است که در این خصوص میتوان به طراحی مدل مفهومی شبکه ملی اطلاعات به عنوان اصلی ترین برنامه وزارت ، طراحی برنامه توسعه دولت الکترونیکی، محوریت توسعه زیر ساخت های خدمات الکترونیکی حوزه سلامت،آموزش و تجارت، برنامه ریزی برای ایجاد ۳۰ هزار شغل بر بستر فناوری اطلاعات اشاره کرد.
همچنین، آغاز تلاش ها برای گذر ازIPV4 به IPV6 که با عملیاتی شدن آن تحول بزرگی در کشور رخ می دهد، توسعه نرم افزارهای بومی و تسهیل و توانمند سازی بازیگران عرصه فعالیت های فناوری اطلاعات از دیگر تلاش های انجام شده در این حوزه محسوب می شود.
معتقدم فناوری اطلاعات زیر ساخت توسعه کشور است و در آینده ای نزدیک برنامه ها و فعالیت های این سازمان مهمترین مأموریت ها و فعالیت های عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را رقم خواهد زد و این سازمان به عنوان یکی از نهادهای کلیدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ با همت و تلاش متخصصان و کارشناسان زبده خود می تواند علاوه بر ارتقاء رتبه جهانی ایران در شاخص های بین المللی این حوزه، فراهم کردن زمینه توسعه پایدار در کشور، توسعه عدالت اجتماعی و بهره مندی همه آحاد جامعه از خدمات الکترونیکی را محقق کند..
بدینوسیله سالگرد تاسیس سازمان فناوری اطلاعات ایران را به همه همکاران متخصص و متعهد این سازمان و همچنین جامعه فناوری اطلاعات کشور تبریک عرض می کنم و امیدوارم با تلاش همکاران زحمتکش سازمان فناوری اطلاعات و با حمایت سایر همکارانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد اعتلای روزافزون این شرکت و توسعه خدمات فناوری اطلاعات ، به ولی نعمتان خود یعنی مردم فهیم، فرهیخته و ایثارگر کشور جمهوری اسلامی ایران باشیم.

محمود واعظی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

عنوان: خبر

در صورت خرابی لینک دانلود، در کامنت‌ها گزارش دهید، توسط تیم پشتیبانی ما سریعاً لینک دانلود جدیدترین نسخه قرار میگیرد
  • ‌ امتیاز دهید:
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (تاکنون امتیازی ثبت نشده)
    Loading...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
آگاهی از
طراحی و سئو توسط طراحی و سئو حرفه‌ای سایت | بهمن سئو