بهترین و بدترین برندهای لپ تاپ ۲۰۱۵

مجله Laptopmag هر ساله با ارزیابی پارامترهایی چون همچون کیفیت ساخت، پشتیبانی فنی و قیمت ، بهترین و بدترین برند های سازنده لپ تاپ در دنیا را رتبه بندی می کند.

برخی برندها مانند Dell یا HP در فهرست سال ۲۰۱۵ رتبه خود را ارتقاء داده اند در حالی که Lenovo از مقام دوم به رتبه ششم سقوط کرده است که علت اصلی آن پشتیبانی فنی نه چندان قوی و بارگزاری Adware های خطرناک بر روی برخی لپ تاپ های این کمپانی است.

مقام اول : Apple

best-laptop-apple-scorecard

سلطان بلامنازع صنعت لپ تاپ سازی برای ششمین سال پیاپی مقام اول این فهرست را از آن خود می کند. اپل در ۵ دسته از ۹ معیار مختلف مقام اول را کسب کرد که از این جمله می توان به پشتیبانی فنی، کیفیت صفحه کلید و پد لمسی و کیفیت صدای لپ تاپ های ساخت این کمپانی اشاره کرد. اگر پول کافی در اختیار دارید برای خرید لپ تاپ های اپل لحظه ای درنگ نکنید.

مقام دوم: Dell

best-laptop-DELL-scorecard

این برند با صعود به پله دوم در سال ۲۰۱۵ پیشرفت قابل ملاحظه ای از خود به نمایش گذاشت. این کمپانی در دسته های خلاقیت و قیمت رتبه اول را در میان همه سازندگان از آن خود کرده است. پشتیبانی فنی Dell نیز تحسین برانگیز بوده است و همه این عوامل نشان می دهد چرا Dell از مقام پنجم هم اکنون به رقیب اصلی Apple مبدل شده است.

مقام سوم: HP

best-laptop-HP-scorecard

HP نیز امسال از مقام چهارم به سوم رسید. طراحی لپ تاپ های HP همیشه یکی از نقاط قوت این برند بوده است. HP همچنین به کیفیت صدای لپ تاپ ها ساخت خود نیز اهمیت زیادی می دهد. خریداران لپ تاپ های HP همیشه انتخاب های متعددی از نظر قیمت و پیکربندی داشته اند و بعد از انتخاب و خرید نیز تیم پشتیبانی تولید کننده همواره در کنار مشتریان بوده است.

ملاک امتیازدهی:

امتیاز داده شده به هر برند با توجه به ارزیابی عوامل مختلفی همچون توانائی کمپانی در حل مشکلات خریداران، کیفیت طراحی لپ تاپ، تنوع قمت و پیکربندی های مختلف و … تخصیص یافته است. اما نقطه شروع کار، توجه به بررسی های صورت گرفته بر روی لپ تاپ های ساخته شده توسط برندهای مختلف از ۳۱ ژانویه ۲۰۱۴  تا ۳۱ ژانویه ۲۰۱۵ بوده است.

به عنوان مثال اگر یک کمپانی در این فاصله زمانی لپ تاپی ۴ ستاره به بازار عرضه کرده است ۴ امتیاز برای این برند در نظر گرفته شده است و برای هر لپ تاپ زیر ۳ ستاره ۱ امتیاز منفی برای برند مربوطه لحاظ شده است. در نهایت امتیازات هر برند جمع بندی شده و میانگین آن گرفته شده است. به کمپانی اول ۲۰ امتیاز افزوده شده و به رتبه های بعدی با توجه به امتیاز آنان نسبت به رتبه اول درصدی از این ۲۰ امتیاز افزوده شده است.

best-laptop-brands-full-scorecard4

در دسته طراحی ملاک امتیاز دهی زیبائی، انتخاب نوع مواد استفاده شده و همچنین مقاومت و طول عمر بدنه لپ تاپ ها بوده است. امتیاز بالا در دسته خلاقیت به این معنی است که برند مریوطه تلاش و عزمی جدی در راستای پیاده سازی آخرین فناوری های روز در محصولات خود داشته است و در این عرصه موفقیت آمیز عمل کرده است. در دسته انتخاب و قیمت نیز میزان سهولت یافتن و خرید محصولات برندهای مختلف در بازار مد نظر قرار گرفته است. کیفیت نرم افزارهای از پیش نصب شده بر روی محصولات و اینکه برای کاربران مفید هستند یا اینکه وجود آ ها عذاب آور و حتی مضر است نیز در دسته نرم افزار بررسی شده است.

عنوان: خبر

در صورت خرابی لینک دانلود، در کامنت‌ها گزارش دهید، توسط تیم پشتیبانی ما سریعاً لینک دانلود جدیدترین نسخه قرار میگیرد
  • ‌ امتیاز دهید:
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (تاکنون امتیازی ثبت نشده)
    Loading...

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
آگاهی از
طراحی و سئو توسط طراحی و سئو حرفه‌ای سایت | بهمن سئو