۷۵ دیدگاه
تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟

تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟

.

Full Unlocked – Reloaded – Skidrow – Black Box – Gold Edition – Limited Edition 

 Cd Key – Prophet – Plus – Repack – Codex – Fitgirl – 3DM – Demo – DLC -CPY – CorePack

HI2U – PLAZA – PROPHET – RAZOR1911 – DARKSIDERS – TiNYiSO –

POSTMORTEM – BAT – ALIAS – FLT – UNLEASHED – DOGE – SIMPLEX – ELAMIGOS – ALI213 – GOG – DEVO

.

برای شما هم خیلی این سوال پیش آمده باشد که تفاوت بین نسخه های بازی در چیست؟ در پیروی سوالات زیاد شما کاربران درباره نسخه های بازی این پست را در سایت بروز ببینید.

.

-آیا با این نسخه ها می توان به راحتی بازی کرد؟

-آیا همه این نسخه ها کرک شده هستند؟

-کدام نسخه بازی بهتر است؟

-اگر برای یک بازی چند نسخه وجود داشت، کدام را دانلود کنیم؟

..

اول از همه به این می پردازیم که این افراد چه کسانی هستند و به چه دلیل این بازی ها را رایگان در اختیار ما قرار می دهند؟

 

به گروه های کرک کننده ی بازی اصطلاحا Warez Group می گویند. تخصص این افراد شکستن قفل بازی است. این افراد دهه هاست که عذاب شرکت های بازی سازی شده اند.

 

هدف اصلی این افراد از کرک کردن این بازی ها، معروف شدن شان در دنیای زیر زمینی هکر ها است. هر گروهی که بتواند بازی های بهتر و بیشتر را کرک کند، از مشهوریت و محبوبیت بیشتر در این دنیا برخوردار خواهد بود. در بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۹، ۳۱۶۴ گروه در این زمینه فعالیت داشته اند. البته بیشتر آن ها بعد از ۱ تا ۲ ماه این کار را متوقف کرده اند. ولی بعضی از آن ها هم سال هاست به فعالیت در این زمینه مشغول اند.

.

.

در زیر به دسته بندی کلی بازی های قابل دانلود می پردازیم :

.

نسخه ی DEMO :

این نسخه از بازی ها، بخش محدودی از بازی را شامل می شوند و بازی سازان به صورت رایگان و به عنوان Tester آن ها را در اختیار کاربران قرار می دهند تا در صورتی که بازی را پسندیدند، آن را خریداری کنند.

.

نسخه Full Unlocked :

این نسخه از بازی ها کامل هستند ولی کرک نشده اند. Full Unlocked ورژنی دیجیتالی از بازی است برای کسانی که بازی را خریداری کرده اند. برای اجرای این بازی ها شما نیاز به خرید CD KEY خواهید داشت. بعضی از این بازی ها که آفلاین باشند را می توانید با استفاده از CD KEY اشتراکی بازی کنید. یعنی از یک سایت، CD KEY بازی را خریداری می کنید و چندین نفر از یک CD KEY می توانند استفاده کنند.

.

البته باید خاطر نشان کرد که بعضی وقت ها کرک های جداگانه ای برای تبدیل این نسخه ها به نسخه های کرک شده هم عرضه می شود. ولی این امری ۱۰۰% و قطعی نیست.

.

نسخه ی کامل بازی ها:

بعضی از این گروه ها بازی را بدون هیچ کم و کثری در اختیار شما قرار می دهند. البته باید اشاره کنیم که بخش های آنلاین ۹۹% بازی های کرک شده قابل دسترس نیستند. چون برای حالت آنلاین، باید با نسخه ی اصلی به سرور ها متصل شوید. خیلی کم پیش می آید که دو گروه یک بازی را کرک کنند، ولی اگر هم این امر رخ بدهد، فرق خاصی با هم ندارند. معروف ترین این گروه ها در این زمینه گروه های زیر هستند:

.

 

۳DM : یکی از بزرگ ترین گروه های فعال در این زمینه است و هکر های آن چینی هستند. رییس این گروه دختری به نام Bird Sister است.

.

CODEX : یا بعضا CDX در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است. این گروه بیشتر در زمینه ی بازی های STEAM و UBISOFT فعال هستند. در حال حاضر این گروه از فعال ترین ها در زمینه ی کرک بازی ها به فرمت ISO هستند.

.

CPY : (نام CONSPIR4CY هم متعلق به این گروه است) این گروه در سال ۱۹۹۹ در ایتالیا تشکیل شده است. این گروه بازی های بزرگی چون Tomp Raider , Inside و DOOM را در سال ۲۰۱۶ کرک کرد و در حال حاضر مرگبار ترین گروه برای قفل DENUVO هستند. این قفل که به قفل ضد هک معروف بود بزرگترین بازی های حال حاضر را پشتیبانی می کند. ولی این هم جلوی CPY را نگرفته است.

از جدید ترین بازی های کرک شده ی این گروه می توان به Just Cause 3 , Mass Effect Andromeda , Resident Evil 7 و خیلی بازی های Devuno ی دیگر اشاره کرد.

.

RELOADED : که به RLD! هم معروف است در سال ۲۰۰۴ تشکیل شده است. این گروه توانسته قفل های قدرتمندی مثل SecuROM 8, Battle.NET و Arxan Anti-Tamper را در هم بشکند.

.

PROPHET : زیر مجموعه ای از RELOADED است که به بازی های چند زبانه اش مشهور است و بازی های شان آخرین DLC های بازی ها را نیز شامل می شود. تعداد زبان های این گروه به صورت MULTi7 (یعنی ۷ زبانه) است.

.

SKIDROW : این گروه از شناخته ترین گروه های هک بازی ها این گروه است. SKIDROW فعالیت خود را در سال ۱۹۹۰ در پلتفورم AMIGA شروع کرده اند. این گروه در سال ۲۰۰۷ به پلتفورم بازگشت. اولین گروهی که توانست قفل Denuvo را بشکند هم همین گروه بود.

.

نسخه های فشرده ی بازی ها :

این نسخه ها که به REPACK معروف اند، بازی های کامل کرک شده ی دیگر هکر ها را تبدیل به نسخه های کم حجم تر می کنند. این امر با استفاده از نرم افزار های قدرت مند فشرده سازی صورت می گیرد. بعضی وقت ها هم برای کمتر شدن حجم بعضی بخش ها مثل تیتراژ پایانی، بخش آنلاین غیر قابل دسترس یا پشتیبانی از گرافیک ۴K از بازی حذف می شود که در صورت معروف بودن بازی، این فایل ها هم به صورت جداگانه در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. از معروف ترین این گروه ها می توان به گروه های زیر اشاره کرد :

.

FITGIRL : در حال حاضر پر کار ترین فرد در این زمینه است. بازی های Fitgirl دارای نصبی فوق العاده آسان اند و حتی احتیاج به کپی کردن کرک هم ندارند. در ضمن باید خاطر نشان کرد که زمان نصب این بازی ها معمولا طولانی است.

.

COREPACK : از دیگر افراد مشغول در این زمینه این گروه است که البته اخیرا کم کار تر شده است. این ورژن ها هم مثل ورژن Fitgirl هستند.

.

BLACKBOX : نسخه های Blackbox هم بدون کرک و با نصب آسان اند. ولی ممکن است حذفیات بیشتر مثل زبان های اضافی و … هم از بازی حذف شوند.

.

نسخه های خاص بازی :

Gold Edition و Limited Edition : این نسخه ها، ورژن های خاصی از بازی ها هستند که شرکت های سازنده معمولا به خریداران خاص ارائه می دهند و شامل چیز های کلکسیونی مثل SKIN یا پوسته های اضافی، اسلحه های خاص، امکانات جانبی و … هستند که در هر بازی می توانند متفاوت باشند. هر شرکتی برای این که فروش بازی خود را بالا ببرد چنین ورژن هایی را هم ارائه می دهد. اگر برای یک بازی، نسخه ی کرک شده معمولی و Gold Edition یا Limited Edition پیش نهاد می کنیم این نسخه ها را دانلود کنید.

.

۱۱

.

DLC چیست؟ 

DLC به بسته های الحاقی ای گفته می شود که بعد از تکمیل بازی و به مرور روانه ی بازار می شوند (مثل بازی CIVILIZATION VI که در سایت ما موجود است) . DLC ها بخش های جدیدی به بازی اضافه می کنند. این بخش ها می تواند شامل مرحله های جدید، کاراکتر های جدید، Campaign های جدید و … شود که بسته به هر بازی متفاوت خواهد بود. همیشه سعی کنید بازی که بیشترین DLC را دارد دانلود کنید. زیرا بازی کامل تر و بهتری خواهید داشت. BROUZ همیشه در تلاش است تا جدید ترین DLC های بازی های مطرح را در اختیار شما قرار دهد.

.

Update بازی :

آپدیت ها معمولا برای رفع باگ ها و مشکلات بازی عرضه می شوند و یا چیز های جزیی به بازی اضافه می کنند که در قالب DLC نمی گنجد. اگر بازی ای مشکل خاصی داشته باشد، قطعا Update های مورد نیاز آن هم کرک خواهد شد و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

عنوان: تفاوت نسخه های قابل دانلود بازی ها چیست؟
عنوان فارسی: تفاوت نسخه های قابل دانلود بازی ها چیست؟
نسخه: -
حجم: -
بروزرسانی: ۸ خرداد ۱۳۹۶ در ۳:۲۰ ب.ظ
توضیحات: آشنایی با نسخه های Fitgirl , Skidrow , Cpy و ...

  • نویسنده: فواد سرحدی
  • 19,188 بازدید
  • امتیاز دهید:
    1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 بار امتیازدهی شده, میانگین: 4٫80 از 5)
    Loading...
تبلیغات
مکان تبلیغات شما اینجاست!
اشتراک گذاری

دیدگاه بگذارید

75 نظر در "تفاوت نسخه های بازی های کرک شده در سایت های دانلود در چیست؟"

آگاهی از
avatar
نمایش بر اساس:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین امتیاز
علی
مهمان

سلام آیا برای نصب کرک های steampunks , corepack حتما باید فضای خالی روی درایو C داشته باشیم ؟ آیا اصلا کرکی داریم که این مدلی باشه و فضای خالی درایو C رو بخواد ؟ ممنون

شاهوار
نویسنده

سلام
نه نیازی به حجم بالای درایو C ندارن!

علی
مهمان

ممنونم که این قدر سریع جواب دادید .
خدا قوت

Sepehr
مهمان

نسخه STEAMPUNKS چیست؟واین بهتره یا فیت گیرل

شاهوار
نویسنده

گروه STEAMPUNKS جدید اومدن و هنوز اطلاعاتی ازشون نیست! ولی کرک هاشون حتما باید تمام سیستم وندوز کارت گرافیک و… آپدیت باشن تا بازی ها اجرا بشه! ولی گروه فیت گرل قدیمی هستن و بازی هاشون نصب راحتی داره و نیاز به کرک هم نداره!

alireza
مهمان

سلام
مطلبطون عالی و کامل بود ولی یه گروه رو یادتون رفت baldman

شاهوار
نویسنده

سلام
مطالب از گروه baldman دریافت کنیم حتما درج می شه!

فرزاد
مهمان

با سلام من میخاستم تیکن ۷ رو دانلود کنم سایت های زیادی رفتم همشون سه چهار تا نسخه گذاشته بودن خاستم ببینم کدومشون بهتره و اگه خودتون لینک نسخه مناسبو دارید میشه بفرستید

شاهوار
نویسنده

سلام
نسخه فیت گرل هست که هم فشرده هست هم راحت نصب میشه
http://brouz.ir/tekken-7

محمد رضا
مهمان

سلام خسته نباشید ببخشید نسخه fitgirl قسمت داستانی اون مثله ویدیو ها حذف میشه خب این مخصوصا واسه این بازی اصلا مناسب نیست! ایا راهی داره که از نسخه fitgirl رو به نسخه کامل تغیییر داد؟؟؟؟ خیلی واجبه

شاهوار
نویسنده

سلام
متاسفانه نمی تونید نسخه فیت گرل رو به نسخه دیگه تبدیل کنید ! از نسخه ها Reloaded و CPY دانلود کنید که کامل باشن!
و در فیت گرل قسمت داستانی خود بازی که هست ولی ویدیو ها کامل حذف نمی شن یا کیفیت رو پایین میارن!

محمد
مهمان

با سلام
ممنون از توضیحات کاملتون.
دو تا درخواست داشتم:
۱_لطفا در رابطه با deep web و نحوه دسترسی به اون هم توضیح بدید
۲_درسته که گروه ۳dm اعلام کرده کنار کشیده؟

شاهوار
نویسنده

سلام
خاهش می کنم! ۱- حتما براتون می زاریم
۲-گروه چینی ۳DM که یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های انتشار کرک بازی‌ها بود، چندی پیش در پی ناتوانی در شکستن قفل Just Cause 3 رسما اعلام کرد که با این رویه طی دو سال آینده باید با بازی‌های کرک شده خداحافظی کرد،

sara
مهمان

سلام
شخصی که نسخه fitgrl رو میسازه دختر هست یا پسر؟

بیذ
مهمان

در سایتش که عکس دختر قرار گرفته

شاهوار
نویسنده

سلام
نمی دونم!

ali
مهمان

سلام
اگه ممکنه بازی لبه آینه ها رو قرار بدید
تشکر

شاهوار
نویسنده
masoud
مهمان

سلام
اقا میخوام بازی Darksiders Warmastered Edition رو دانلود کنم
نسخه کاملش حدودا ۲۳g
نسخه fitfirl 16g
نسخه blackbox حدودا ۱۱g
کدوم نسخه ب نظرتون بهتره از نظر کیفیتی و صدا

شاهوار
نویسنده

سلام
نسخه کامل از لحاظ کیفیت تصویر و صدا بهتر است!
نسخه های فشرده از کیفیت تصویر پایینتری برخوردار است!

milad
مهمان

سلام اقا گفتین ک بازی just cuse 3 کرک شده
یعنی برا حالت افلاین و داستانی بازی نیازی برا خرید cd key نیست؟
با تشکر حرف ندارین
🙂

شاهوار
نویسنده

سلام
بله کرک شده و حالت داستانی و افلاین نیازی به خرید نیست!

محمد
مهمان

روی کدوم ویرایش های بازی DLC قابل نصبه و روی کدوم هاشون نیست؟

شاهوار
نویسنده

سلام
اون نسخه هایی که فشرده نیستن قابل نصب هست!

محمد
مهمان

در این چند مورد هم توضیح بدید
XL EDITION
DELUXE EDITION
ULTIMATE HD EDITION
PROMO ONLE – NOT FOR RESALE
REMARKED
REPACKED
دوباره سازی شده
….

پدرام
مهمان

دوستان الان corepack بهتره یا fitgirl?
یه بازی هست که نسخه core زده ۲۳ گیگ
اما نسخه fit زده ۹ گیگ
میگن هر دو تا ورژن از خود بازی حذفیات ندارن
خب این همه اختلاف یه جریانی داره دیگه
کمک کنید لطفا. ممنون

عرفان
مهمان

من بازی میگیرم نسخه futgirl چرا اینقدر طول میده راهی نیست زمانشو کمتر کنیم؟

محمد
مهمان

سلام
لطفا در مورد نسخه flt توضیح بدید

سروندی
مهمان

اقا ما تو نسخه fitgirl یا همه نسخه های دیگه اگه ما کرک رو جایگزین نکنیم و سی دی کی هم بخریم میتونیم بازی رو آنلاین کنیم ؟دوم اینکه Delux Edition full unlocked از gold edition کاملتره؟

سروندی
مهمان

سلام.خیلی ممنون.ولی یه سوال من اگه بخوام یه بازیو بطور کامل داشته باشم.Full Unlocked بگیرم یا gold edition?

bashir
عضو سایت

فرقی نمیکنه. معمولا فول انلاگ گلد ادیشن جدید تر حساب میشه

سروندی
مهمان

خیلی ممنون.

bashir
عضو سایت

خواهش میکنم

سروش
مهمان

سلام من میخواستم بازی فیفا رو خریداری کنم، یه جا زده بود بیست هزارتومان و یه جا صدو هشتاد هزارتومان فرقشون چیه ، تو گرافیک و زیبایی بازی و این مسآیل چقدر تاثیر داره؟ جالب اینجاس نسخه بیست هزار تومانی سیستم قوی تری پیشنهاد کرده بود، از لحاظ رم و گرافیک یه توضیح میشه بفرمایید

bashir
عضو سایت

احتمالا اون ۱۸۰ هزار تومنی نسخه اورژینال بازیه اما اینو در نظر داشته باشید که بازی فیفا ۱۷ برای اجرا به سی دی کی نیاز داره

محمد
مهمان

سلام. ممنون از توضیحاتتون. درسته که نسخه فشرده شده بازی ها ( نسخه هایی که مثلاً بقیه زبان ها به جز زبان انگلیسی حذف میشن ) به سیستم ممکنه آسیب بزنن ( بعضیا اینطور میگن که وقتی این نسخه رو بخوای نصب کنی حین نصب سیستم تحت فشاره و آسیب میبینه ) ؟ مثلاً نسخه های بلک باکس

bashir
عضو سایت

نمیشه گفت که سیستم تحت فشار زیاده و اسیب میبینه مخصوصا سیستم های الان که فشار نرم افزرای زیاد روشون مطرح نیست . فکر نکنم به سیستم اسیب برسونه

Mohamad ho3ein
مهمان

می خواستم بدونم resident evil revelations 2 نسخه corepack چهار گیگ است ویدیو های وسط بازی حذف شده اند یا نه اخه می خوام دانلود کنم با اینترنت سیم کارت که چهار گیگ زیاده فقط می خواستم مطمئن بشم ببخشید طولانی شد

bashir
عضو سایت

نسخه ی کم حجم بلک باکس این بازی در سایت هست که مطمئن تره و بازی کامل است

Mohamad ho3ein
مهمان

اگه میشه لینکشو بزارید ممنونتون میشم

bashir
عضو سایت

resident evil revelations 2 به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه حذف شده است اما اگه نسخه بلک باکس این بازی رو دانلود کنید به صورت کامل است. resident evil revelations قسمت اول این بازی رو سایت هست که میتونید دانلود کنید

Maxy
مهمان

مرسی. توضیحات کامل و کاملا عالی. من resident evil 7 رو با مشخصات full unlocked و کرک cpy جداگانه، دانلود کردم که بازی نیاز به نصب نداره. چطور بدون نصب اجرا میشه و آیا بازی کامل هست؟

bashir
عضو سایت

نسخه full unlocked روی فایل re7.exe کلیک کنید بازی اجرا میشه و کامل هم هست فقط مطمئن باشید انتی ویروستون غیر فعال باشه

wpDiscuz